پاسخ به برخی سوالات کاربران قم فود

نوشته شده در ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹

کاربران و دیگر بازدیدکنندگان سایت راهنمای رستوران های قم (قم فود) از طریق روش های ارتباطی پرسش هایی را درباره این سایت و فعالیت آن مطرح کرده اند که در ادامه به سه پرسش عمده در این زمینه پاسخ می دهیم.

کارکرد سه مطلب فرهنگی سایت از جمله منوی فرهنگی چیست؟ چرا مطلبی به مواد یا واحدهای غذایی اختصاص نیافته است؟
سه ستون منوی فرهنگی، قمگردی و قفسه با هدف گسترش فعالیت های فرهنگی پیشنهاد، تهیه و به روز می شود. در منوی فرهنگی، مجموعه ای از برنامه های فرهنگی هفته معرفی می شود. از برنامه سینماها و تیاترها در قم گرفته تا برنامه های ادبی و هنری. در قمگردی شما می توانید با بخشی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر قم آشنا شوید. در قفسه مجموعه ای از کتاب ها و نشریه ها در زمینه و مربوط با آشپزی معرفی می شوند. هدف دیگر این سه ستون فرهنگی، ایجاد روزی متفاوت برای کاربران است. در واقع به نظرمان می رسد رفتن به یک رستوران پس از تماشای یک تیاتر یا فیلم یا گردش در یکی از تفرجگاه ها یا بازدید از یکی از آثار و ابنیه تاریخی قم به همراه دوستان یا خانواده روز شما را دلپذیرتر می سازد.
گفتنی است به زودی چند بخش دیگر در حال اضافه شدن به قم فود است که اطلاعات مناسبی درباره اغذیه و تغذیه در اختیارتان قرار می دهد.

چرا اطلاعات برخی رستوران های معرفی شده در قم فود از جمله منوی آنها کامل نیست؟
اطلاعات واحدهای غذایی معرفی شده در قم فود به سه نحوه گردآوری می شوند. اولویت نخست رایزنی با مدیران رستوران ها و فست فودها و خودگران کردن صفحات توسط مدیریت یا نمایندگان این واحدهاست. بدین ترتیب آنها می توانند صفحه و از جمله منوی واحد غذایی خود را مدیریت کرده و به روز کنند. دسته دوم واحدهای غذایی هستند که از سوی کاربران معرفی می شوند. بر همین اساس تکمیل اطلاعات آنها از طریق رایزنی با مدیران مرتبط در اولویت قرار می گیرد. دسته سوم رستوران ها و فست فودها و دیگر واحدهای غذایی سنتی هستند که هنوز به ظرفیت های شبکه برای معرفی خود واقف نیستند. بر همین اساس همکاران قم فود راسا به ورود اطلاعات این واحدها اقدام می کنند که علی القاعده کاری زمانبر است.
گفتنی است تکمیل اطلاعات واحدها با جدیت در حال پیگیری است.

معرفی و بهره گیری از قم فود چه منفعتی دارد؟
اگر شما شهروند یا مسافر قم هستید، با قم فود به راحتی می توانید به اطلاعات بیش از ۳۰۰ واحد غذایی در شهر و اطراف قم دسترسی داشته باشید، نشانی و شماره تماس آنها را داشته و آنها روی نقشه رصد کنید. نظرات دیگران را درباره این واحدهای غذایی بخوانید و دیدگاه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
اگر شما مدیر رستوران یا فست فود هستید یا کافه ای را مدیریت می کنید در قم فود این فرصت را خواهید داشت که در کنار ۳۰۰ واحد غذایی دیگر (رستوران، فست فود، کافه، تهیه غذا و کترینگ، آبمیوه و بستنی، کبابی و همچنین طباخی) خود را معرفی کنید. آمار بازدیدها از سایت قم فود هم نشان می دهد کاربران قم فود به دنبال یک رستوران یا فست فود یا کافه وارد سایت می شوند، اما با فرصت فراهم شده در دیگر واحدهاق غذایی نیز جستجو و کنجکاوی می کنند.

نظر شما چیست؟

برای ثبت نظر یا ارسال پیام به مدیر باید ابتدا وارد شوید یا یک حساب جدید بسازید!!