قفسه

غذاهای لذیذ ایرانی

غذاهای لذیذ ایرانی

نوشته شده در ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۸

تاکنون کتاب های آشپزی متعددی در زمینه های مختلف و متنوعی به چاپ رسیده، اما کتاب «غذاهای لذیذ ایرانی» از کتاب های آشپزی محسوب می شود که به زبانی ساده، دستور ساده ترین و البته خوشمزه ترین غذاهای لذیذ ایرانی را بیان کرده است.
در مقدمه این کتاب آمده است: «مجموعه حاضر دستورالعمل هایی ساده و کارآمد برای طبخ غذاهای ساده و لذیذ است که حاصل ممارست و پیگیری و تجارب بیش از سی سال مادری است که بهترین ها را برای عزیزانش خواستار بوده و اینک به علت درخواست های مکرر علاقه مندان درصدد نگارش و چاپ آنها برآمده است.»
در کتاب غذاهای لذیذ ایرانی، دستور پخت و پز آش های مختلف چون آش دندانی و آش بلغور، انواع کوکوها مثل کوکو گل کلم و کوکو تره و انواع خورشت های ایرانی مانند خورشت گوجه بادمجان و خورشت کنگر ذکر شده است.
خانم های کدبانو و دیگر علاقه مندان می توانند در این کتاب علاوه بر غذاهای معمول مورد علاقه کدبانوهای ایرانی، دستور پخت غذاهایی از جمله دمپخت گشنیز با میگو، بابیشگا، جیریک بیریک با مرغ، کله گنجشکی، سیرواویچ، نازخاتون شیرازی، کاچی و جغور و بغور را نیز بخوانند.
دستور غذاهای این کتاب برای ۴ یا ۵ نفر بوده و در چند صفحه ابتدایی آن نکات و ترفندهایی نیز درباره آشپزی برای کدبانوهای ایرانی درج شده است.
هر چند نویسنده کتاب غذاهای  دستور آماده کردن سس مخصوص سرآشپز، خیارشور خانگی، املت قارچ و حتی آبدوغ خیار را در این کتاب قید کرده، اما نبود دسته بندی مناسب در ارائه غذاها از مشکلات این کتاب به شمار می آید، همان طور که صفحه آرایی کتاب نیز چنگی به دل نمی زند.
کتاب غذاهای لذیذ ایرانی همان طور که در شناسنامه آن ذکر شده نوشته کبری شریفی متولد ۱۳۴۶ است که از سوی انتشارات رایمانا در ۱۴۸ صفحه و با قیمت ۸ هزار تومان منتشر شده است.

نظر شما چیست؟

برای ثبت نظر یا ارسال پیام به مدیر باید ابتدا وارد شوید یا یک حساب جدید بسازید!!

mahbubexu
نوشته شده توسط mahbubexu:

برای منی ک امسال میخام کارایه متفاوت (از جمله آَشپزی) رو تجربه کنم خیلی کاربرد داره :))

۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۴
maryam
نوشته شده توسط maryam:

عجب کدبانویی آفرین

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۸