قفسه

هنر آشپزی برای Dummies

هنر آشپزی برای Dummies

نوشته شده در ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۸

کتاب «هنر آشپزی for DUMMIESL» علاوه بر این که طرز تهیه غذاهای مختلف را آموزش می دهد، امکان می دهد تا مواد غذایی لازم به همراه ابزار آشپزی مناسب برای طبخ انواع غذاها را نیز بیشتر بشناسیم.
این بار کتابی را می خواهیم در قم فود معرفی کنیم که بیش از یک کتاب آشپزی است، چون علاوه بر این که در آن روش آماده کردن 80 نوع غذا با تصاویر ارائه شده، در این کتاب یاد می گیریم که مواد غذایی لازم و ابزار آشپزی برای تهیه انواع غذاها کدامند و چگونه به روش های مختلف و استادانه آشپزی کنیم.
این کتاب از سری کتاب های موسوم به «دامیز» هستند که نسخه اصلی آنها از سوی انتشارات WILLY منتشر می شود و در ایران از سوی انتشارات آوند دانش چاپ شده است. بخش یک این کتاب با عنوان «بفرمایید، اینجا آشپزخانه است» شامل سه فصل «آشپزی با اعتماد به نفس»، «گردآوری ابزار مورد نیاز» و «مایحتاج اولیه: ذخیره کردن مواد در قفسه های انباری» می شود.
بخش دوم با عنوان «آشنایی بیشتر با فنون مهم آشپزی»،  5 فصل دارد: «جوشاندن، آب پز کردن و بخارپز کردن»، «تفت دادن»، «خوراک پزی و آرام پزی: آشپزی خانگی»، «غذاهای خوش عطر خانگی: بریان کردن و گریل کردن» و «تهیه سس های لذیذ و دلچسب».
در بخش سوم که عنوان آن «مواد اولیه خود را متنوع تر کنید» است، فصولی با عنوان «تخم مرغ جادویی»، «سوپ های اعلای خانگی»، «تزیین غذا مهم است: انواع سالاد و سس»، «پاستا: غذای همه پسند»، «خوراکی هایی که در یک ظریف می پزیم» و «دسرهای شیرین» درج شده. در بخش چهارم هم که «بخش ده تایی» نامیده شده، 10 سبزی معطر، 10 ادویه و 10 روش برای یک آشپز حرفه ای شدن معرفی شده است.
در پشت جلد این کتاب آمده است: «چه بخواهید استیک کباب شده سر سفره مهمان خود بگذارید، چه بخواهید سیب زمینی تفت بدهید، چه بخواهید مرغ بریان کنید و چه بخواهید سالاد خود را با سس مخصوصی تزیینی کنید، اطلاعات و تصاویر لازم را در این کتاب خواهید یافت. دستورهای ساده پخت که در سرتاسر کتاب با تصاویر تمام رنگی همراه شده اند به شما می آموزند که در کنار هر غذای اصلی بهتر است چه مزه ها و چاشنی هایی را تهیه و بر سر سفره گذاشت.»
نویسندگان این کتاب «برایان میلر» و «ماری راما» هستند که در ابتدای این کتاب این گونه معرفی شده اند: برایان میلر منتقد با سابقه صنف رستوران داری و نویسنده برجسته روزنامه «نیویورک تایمز» است که کتاب «Desserts for Dummies» را با همکاری «بیل یوسز» تالیف کرده و انتشارات وایلی آن را به چاپ رسانده است. وی 9 کتاب دیگر نیز به زیور قلم آراسته که شامل 3 عنوان کتاب آشپزی و 4 عنوان کتاب راهنمای نیویورک تایمز برای رستوران ها می شود. وی جایزه «جیمز بیرد» را که جایزه ای تخصصی در حوزه غذا و نوشیدنی است، برای دستاوردهای برجسته اش در این صنعت کسب کرده است.
ماری راما نیز یک مشاور مستقل در صنعت غذا و نوشیدنی است که کتاب Grilling for Dummies را با همکاری جان ماریانی تالیف و انتشارات وایلی آن را منتشر کرده است. او در جایگاه سرآشپزی ماهر در حوزه شیرینی پزی و طراحی انواع غذاها با شرکت های فعال در صنایع غذایی همچون شرکت مک ایل هنی و شرکت های عرضه کننده میوه و تره بار همکاری دارد.
گفتنی است چاپ دوم این کتاب با ترجمه «سارا یوسفی» بهار 1395 با شمارگان 1500 جلد و با قیمت 30 هزار تومان منتشر شده است.

نظر شما چیست؟

برای ثبت نظر یا ارسال پیام به مدیر باید ابتدا وارد شوید یا یک حساب جدید بسازید!!