قفسه

نگاهی به رستوران‏‏ داری در آلمان

نگاهی به رستوران‏‏ داری در آلمان

نوشته شده در ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳

آلمان یکی از کشورهای شناخته شده در زمینه رستوران داری و آشپزی است. وجود سرآشپزان ماهر و همچنین رستوران های گوناگون از جمله رستوران های معتبر و لوکس در کنار رستوران های چند ملیتی این کشور را به یکی از خوشمزه ترین کشورهای اروپا بدل کرده است.
این بار می خواهیم سری به آشپزی و رستوران داری در آلمان بزنیم و به همین منظور کتاب «نگاهی به آلمان امروز» (Facts about Germany) را تورق کردیم تا ببینیم این کتاب درباره این موضوع چه اطلاعاتی را در اختیار خوانندگانش قرار می دهد. 
در این کتاب درباره رستوارن داری در آلمان آمده است: «بخش رستوران داری در آلمان پویا و متنوع است و از جمله بهترین ها در اروپا به شمار می آید. در کنار رستوران داری سطح بالا، سبک رستوران داری با عرضه غذاهای چندملیتی و رستوران هایی با غذاهای مخصوص گیاهخواران و وگان ها که شمارشان نیز هر روز افزایش می یابد، مصرف انواع سبزی ها و صیفی جات سنتی مانند شقاقل، شلغم زرد و سیب زمینی ترش حیاتی دوباره می یابد. این نوع سبزی ها ستون رشد تغذیه سالمِ مطابقِ فصل، با محصولات محلی و طعم خاص زادگاه [خود] هستند. در این بین بر ارزش غذاهای کلاسیک نیز با همت آشپزهای جوان و تاثیرپذیری از ذائقه جهانی افزوده می شود.»
در بخش دیگری از این مجموعه درباره رستوران های ستاره دار آلمان آمده است: «282 رستوران در آلمان در سال 2015 موفق به دریافت یک، دو یا سه ستاره از راهنمای رستوران میشلن شدند، بیش از هر زمان دیگر. از این میان، 11 رستوران با سه ستاره در رده بهترین ها قرار می گیرند و به این ترتیب آلمان موفق می شود جایگاهش را به عنوان کشوری با بیشترین رستوران سه ستاره، پس از ملت خوش ذائقه فرانسه، حفظ کند.»
در کتاب نگاهی به آلمان امروز درباره عادات غذایی ژرمن ها نیز ذکر شده که «عادات غذایی در آلمان به آسانی قابل بیان نیستند. از یک سو بسیاری از مصرف کنندگان حساسیت روزافزونی به جسم خود و هشیاری نسبت به سلامتی آن نشان می دهند و از شیوه های تغذیه متعادل پیروی می کنند. از جانب دیگر گرایش های توانمندی هم چون جابه جایی زیاد و فردگرائی در سبک زندگی تاثیر آشکاری بر عادت های مربوط به خوردن و آشامیدن دارد.»
گفتنی است که کتاب نگاهی به آلمان امروز یا واقعیت هایی درباره آلمان هر ساله به بیش از 20 زبان درباره سیاست خارجی، جامعه، دانش، اقتصاد و فرهنگ کشور آلمان از سوی انتشارات فرانکفورتر سوسیاتِتس ـ مِدین منتشر می شود . 

شرح عکس (کراپ شده توسط قم فود): حال و هوای شهر بزرگ: برلین و دیگر شهرهای بزرگ آلمان دارای رستوران هایی پرجنب و جوش اند/ منبع: کتاب نگاهی به آلمان امروز)

نظر شما چیست؟

برای ثبت نظر یا ارسال پیام به مدیر باید ابتدا وارد شوید یا یک حساب جدید بسازید!!